Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Aşağıda, Site ile Site üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Site'ye üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1. TARAFLAR

Bundan sonra sözleşmede: …………………………………………………………………………. adresinde yerleşik ……………………………………………………………………………. “Olunca.com” olarak, www.olunca.com alan adından yayın yapan ve Olunca.com’a ait olan e-ticaret sitesi, “SİTE” olarak, SİTE ’ye üye olan kişiler ise “ÜYE” olarak anılacaklardır.

2. ÜYELİK

2.1. Site üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Site sorumlu değildir.

2.2. Site’ye üye olacak kişilerin kendisi hakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Site’ye üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır.

2.3. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.

2.4. Site verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Site sorumlu tutulamaz.

2.5. Site üzerinde veya Site vasıtasıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı (e-posta ve şifre oluşturmanızı) gerektirmektedir. Site’de her üye, e-posta adresi kullanmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılır. Üye olan herkes, Kullanıcı Adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Site sorumlu değildir. Site’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Site şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

2.6. Şifreniz dâhil olmak üzere hesabınızda bulunan bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamamanız halinde hesabınızda gerçekleşen hür türlü faaliyete ilişkin sorumluluk tamamen tarafınıza aittir. Hesabınızın veya şifrenizin her türlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal Olunca.com'a bildirmeyi kabul etmektesiniz. Hesap bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamamanız sonucunda başka birinin sizin Olunca.com kimliğinizi, e-postanızı, şifre veya hesabınızı kullanması nedeniyle Olunca.com'un veya Site'nin diğer başka bir kullanıcısı veya ziyaretçisinin zarara uğrayabileceğini dikkate almanızı ve bilgilerinizi özenle korumanızı öneririz.

2.7. Başka birinin e-postasını, şifresini veya hesabını, söz konusu e-posta, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onayı olmadan kullanamazsınız. Olunca.com, bu yükümlülüklere uymamanız sonucu ortaya çıkacak hiçbir zarar veya kayıptan sorumlu olmaz ve bu hukuka aykırılığa sebep olan olarak sorumluluğunuza gidilebilir.

3. ALIŞVERİŞ

3.1.a.

18 yaşından küçük kişiler Site’den alışveriş yapamazlar. Site’de çocuklara yönelik ürünler satışa sunulabilir; ancak bunlar yetişkinlere satılmaktadır. Site’den kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler ise iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin Olunca.com hesabına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri ise kesinlikle kabul edilmez.

3.1.b. Yarışmalar, promosyonlar ve diğer benzer özellikler dahil olmak üzere mal veya hizmet alımına ve Site'nin belli kısımlarının veya özelliklerine ilişkin ek kurallar uygulanabilir ve söz konusu kuralların tamamı, bu referansla iş bu Kullanım Kurallarının bir parçası haline gelir. Söz konusu servis veya özelliği kullanmak için yeterli yasal yaşta olduğunuzun beyan edilmesi dâhil olmak üzere, söz konusu ek kurala uymayı kabul etmektesiniz. İş bu Kullanım Kuralları ve Site'nin belli bir kısmı ya da Site üzerinden ya da Site vasıtasıyla sunulan herhangi bir hizmet için yayınlanmış veya geçerli kurallar arasında bir farklılık olması durumunda, Site'nin ilgili kısmının veya spesifik hizmetin kullanımında söz konusu diğer kurallar geçerli olacaktır.

3.2. Eğer siparişi banka havalesi seçilerek verildiyse, ürünlerin tedarikçide bulunamaması gibi temin sorunu yaşandığı durumlarda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile ilgili olarak Olunca.com’un hiç bir sorumluluğu yoktur.

3.3. Olunca.com satın alma miktarlarını sınırlama hakkını saklı tutar. Olunca.com, Site üzerinde sunulan ürün veya hizmetlerde veya söz konusu ürün ya da hizmetlerin geçerli fiyatlarında dilediği zaman haber vermeden değişiklik yapabilir. Ürünlere ve hizmetlere ilişkin Site üzerindeki malzemeler güncelliğini yitirebilir ve Olunca.com Site üzerindeki söz konusu ürün ve hizmetlere ilişkin malzemeleri güncelleme taahhüdünde bulunmamaktadır.

4. İÇERİK SORUMLULUĞU

4.1. Görüş, yorum ve diğer ileti, fotoğraf veya videolar ( birlikte "Kullanıcı İçeriği" olarak anılacaktır ) verilen Kullanıcı İçeriği iş bu Kullanım Kuralları'na ve Yorum Kurallarımıza uygun olarak sunulduğu takdirde kabul edilmektedir. Bir üyenin yayınladığı yorum vb. gibi bir içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu sebeple tüm üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yorum ve benzeri bilgi girilebilen alanlarda özel bilgi vermemek üyelerin sorumluluğundadır.

4.2. Site link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan da Site sorumlu değildir. Site, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

4.3. Site, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilmektedir ve hatta bu sebeplerle de ilgili üyelik iptal de edebilir.

4.4. Olunca.com elektronik ticaret platformunda satışa arz ettiği ürünlerin  özelliklerini her zaman tam ve eksiksiz sunmaya gayret etmektedir. Ancak ürünlerin internet üzerinden gösterilmesi için fotoğraf ve ürünlerin ve kullanılan sistemin teknik  özellikleri nedeni ile renkleri ve/veya boyutlarında  önem arz etmeyen farklılıklar  olabilir.

4.5. Siteyi kullanılırken; üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde Site içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez, üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan Site sorumlu tutulamaz.

4.6. Site, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Kullanıcı İçeriğinden tamamen gönderici sorumludur ve Olunca.com gönderilen Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Kullanıcı İçeriğinden kaynaklanan tüm talep ve sorumluluklara karşı gönderici Olunca.com'u tazmin etmeyi kabul etmektedir. Kullanıcı İçeriğini izlemediğimizi, ancak bu kuralları, Yorum Kuralları'nı ihlal ettiğine veya başka bir nedenle bizim için, diğer Olunca.com ziyaretçileri veya üçüncü bir şahıs için zararlı olduğuna tamamen kendi inisiyatifimize dayanarak kanaat getirdiğimiz Kullanıcı İçeriği dahil olmak üzere, herhangi bir sebeple her türlü Kullanıcı İçeriğini inceleme ve kaldırma hakkını saklı tuttuğumuzu kabul etmektesiniz. Bununla birlikte Olunca.com'un herhangi bir Kullanıcı İçeriğine yanıt verme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

4.7. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik "e-posta zincirleri" kurulamaz.

4.8. Site’de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Site hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

4.9. Gönderdiğiniz her türlü Kullanıcı İçeriği için, Olunca.com'a söz konusu içeriği kullanma, kopyalama, değiştirme, silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserler oluşturma, satma ve dağıtma hakkını ve söz konusu içeriği size herhangi bir ücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak ve lisans olarak vermektesiniz. Bu sebeple, bize lisansını vermek istemediğiniz herhangi bir yorumu, gizli bilgiler veya öykülerini, ürün fikirlerini, bilgisayar kodunu veya orijinal artwork gibi şeyleri bize göndermeyiniz. Ayrıca, gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriği ile birlikte verilen ismin kullanma hakkını da Olunca.com'a vermektesiniz.

4.10. Üye, 3. kişi ve kurumlara ait telif hakkı içeren fotoğraf, resim vb içeriğin paylaşılması ve bu görsellerin basımının talep edilmesi yasaktır. Üye hiçbir şekilde 3. kişi ve kurumlara ait içeriklerin Fikir ve Sanat Eseri Kanunu gereğince Manevi Haklar ( Eseri kamuya sunma hakkı, Eser sahibi olarak tanıtılma hakkı (adın belirtilmesi yetkisi), Eserde değişiklik yapılmasını önleme hakkı, Eserin aslına ulaşma hakkı) ve Mali Haklar ( İşleme hakkı, Çoğaltma hakkı, Yayma hakkı, Temsil hakkı, Yayın ve umuma iletim hakkı, Pay ve takip hakkı) ayrı ayrı hiçbirine aykırı davranmayacağını, söz konusu görsellere ilişkin meşru bir hakkı olmadan kullanmayacağını gayri kabil rücu beyan ve taahhüt eder. İş bu sebeple; 3. Gerçek ve/veya tüzel kişiliğin fikri haklarına helal gelir ve Olunca.com bundan dolayı tazminat ödemek zorunda kalırsa tüm menfi ve müspet zararını üyeden rücu edebilir.

4.11.Üye, Site’de yer alan fotoğraf yüklemelerinin yapılabildiği tasarım bölümünde yüklediği fotoğrafları kendi rızası ile yüklediğini, siteye bu fotoğrafları ve bu fotoğraflar ile birlikte oluşturduğu yeni tasarımı bağışladığını, siteye karşı bu fotoğraflar/görseller sebebi ile her ne ad ve nam altında olursa olsun bir talepte bulunmayacağını, fotoğraflar/görsellere ilişkin maddi bir beklentisinin olmadığını, Siteye Mali Hakları ( İşleme hakkı, Çoğaltma hakkı, Yayma hakkı, Temsil hakkı, Yayın ve umuma iletim hakkı, Pay ve takip hakkı) ayrı ayrı ücretsiz kullanma hakkı verdiğini, ilgili fotoğrafların özel hayatın gizliliği kapsamı haricinde kalması şartı ile site tarafından ticari maksat güderek kullanılabileceğini, kendin tasarla bölümünde bir başkasının özel hayatını ihlal içeren, kişilik haklarına aykırı bir kayıt veya fotoğraf veya görsel hiçbir görüntü yüklemeyeceğini, genel ahlaka aykırı fotoğraf ve görüntü yüklemeyeceğini, siyasi görüş içeren fotoğraf yüklemeyeceğini, müstehcen içerikli görüntü yüklemeyeceğini, bir başkasının telif hakkını içeren görüntü, fotoğraf, resim, video yüklemeyeceğini ve bu görsellerin basımının talep etmeyeceğini gayri kabil rücu beyan ve taahhüt eder.  Site 3. Gerçek Kişi veya Tüzel kişi tarafından tasarım bölümünde, Üye’nin yüklediği bir fotoğraf sebebi ile herhangi bir dava veya talep ile karşı karşıya kalması durumunda; Üye 3. Kişinin tüm zarar ve ziyanın kendisine bildirilmesi tarihinden itibaren 2 gün içerisinde giderecektir. Aksi halde Üye Site’nin uğrayacağı tüm menfi ve müspet zararları ve söz konusu zararın 3 katı tutarındaki cezai koşulunu ayrıca ödemeyi gayri kabil rücu beyan ve taahhüt eder. Site, Üye’nin yüklediği fotoğrafı şikayet üzerine veya re’sen herhangi bir sebep belirtmeksizin kaldırabilir.

4.12. ÜYE çeşitli spor kulüplerine ait olan telif hakki ihlaliyle birlikte, 3. Kişilere ait 556 sayılı KHK ve 554 Sayılı KHK’ye muhalefet teşkil edecek mahiyetteki  marka, tasarım, işaret  ve haksız rekabet teşkil edecek mahiyetteki unsurlar, görselleri yüklemeyeceğini, bununla ilişkili tasarım yapmayacağını ve bunları sipariş vermeyeceğini, bu şekilde tasarım yapması durumunda Site tarafından tek taraflı olarak üyeliğin dondurulacağını gayri kabil rücu beyan ve taahhüt eder. İş bu sebeple; 3. Gerçek ve/veya tüzel kişiliğin fikri haklarına helal gelir ve Olunca.com bundan dolayı tazminat ödemek zorunda kalırsa tüm menfi ve müspet zararını kullanıcıdan rücu edebilir.

4.13.Taraflar arasında ve tarafların yetkililerince yapılan e-posta, anlık mesaj, Kullanıcı’nın hizmet aldığı sunucu kayıtları, Olunca.com’un sunucu kayıtları, tüm dijital delilleri ve faks gibi elektronik yazışma kayıtları, kanunen geçerli delil sayılarak, usul hukuku bağlamında delil olarak kabul edilmiştir. 

5. KİŞİSEL VERİLER

5.1. Site, üyelerinin üye olurken ve diğer Site içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilme hakkına her zaman sahiptir.

5.2. Site, üyelerinden gelen ürünleriyle ilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir.

6. TEKNİK AKSAKLIKLAR

6.1. Teknik aksaklıklardan dolayı Site'a ulaşımda hata ya da kesinti olabilir. Site, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

6.2. Site, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, İnternet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

7. GÜVENLİK

7.1. Site güvenlik konusunda son derece titizdir. Site’de kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altında tutulmaktadır.

7.2.Üye verilerinin Olunca.com’un kontrolü dışında yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Site hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

7.3. Site, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.

8. ZORLAYICI SEBEP

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

9. YETKİLİ MAHKEMELER

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul merkez mahkemeleri ve icra daireleri olacaktır.

10. YÜRÜRLÜK, FESİH VE DİĞER ŞARTLAR

10.1. Taraflardan herhangi biri istediği bir anda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler, bunun karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. Site’ye yapılacak bildirimlerde …@.. e-posta adresi veya ……………….. olan telefon numarası ya da ………………….. şeklindeki faks numarası kullanılmalıdır.

10.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesine ilişkin işbu maddeler, bu sayfada veya Site’de belirtilmesi şartıyla Site tarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir.

10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Site’nin, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Size özel kampanyalardan, indirimlerden, haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

1000 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz

14 GÜN İÇİNDE İADE

Hazır ürünler için geçerlidir.

09:00 - 18:00

Online Destek

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Güvenli Alışveriş Garantisi

Bize Ulaşın WhatsApp Hattımız